Pomysł na biznes – sala zabaw dla dzieci

Sala zabaw dla dzieci to jedno z miejsc, w którym maluchy mogą aktywnie spędzać czas. Pierwsze obiekty tego rodzaju pojawiły się w Polsce na początku lat 90-tych i szybko zdobyły ogromną popularność. Dzisiaj nie ma już chyba osiedla czy galerii handlowej, w której nie funkcjonowałaby sala zabaw. Okazuje się również, że jest to dobre miejsce dla samych dzieci. Ciekawostką jest fakt, że sale zabaw niezmiennie przynoszą ogromne zyski ich właścicielom. Jeśli więc w okolicy, w której mieszkasz, jeszcze nie ma takiego obiektu, to może warto zastanowić się nad własnym biznesem?

W natłoku codziennych zajęć i gonitwy za pieniądzem, rodzice coraz częściej szukają możliwości, dzięki którym ich dziecko będzie mogło atrakcyjnie spędzić czas, podczas gdy oni zajmą się swoimi obowiązkami. Sala zabaw jest też nierzadko wybawieniem dla przemęczonych dorosłych – nie oszukujmy się, ale kawa wypita w spokoju, podczas gdy maluchy szaleją w basenie z kulkami albo na rozmaitych zjeżdżalniach jest dla niejednej mamy spełnieniem marzeń.

Dbając o komfort codziennej aktywności dzieci, ale też dorosłych zaczęły powstawać sale zabaw. To świetny pomysł na biznes, ale tylko wtedy, gdy taki obiekt będzie spełniał konkretne wymagania. Nie chodzi już nawet o niezbędne pozwolenia, bo takie są oczywistością. Goście takiej placówki będą też zwracać uwagę na wyposażenie sali zabaw i obsługę.

Dzisiaj dodatkowa animatorka, która zaprosi dzieci do wspólnej zabawy to żadna nowość, raczej standard w takich miejscach. O ile jeszcze kilka lat temu cieszyły kręte zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, tunele i baseny z kulkami, tak dzisiaj dzieci wymagają nieco nowocześniejszych form zabawy.

Zanim otworzycie tego typu biznes, najpierw wybierzcie się do konkurencyjnej sali zabaw, ale tylko takiej, która została stworzona na naprawdę wysokim poziomie. Zobaczycie, że są tam już konsole do gier, interaktywne podłogi Funtronic, które umożliwiają branie udziału w rozmaitych grach rozrywkowo-edukacyjnych czy ekologiczne gadżety zabawkowe dla najmłodszych gości. Na rodziców zawsze czeka zaś kącik kawiarniany, w którym mogą napić się kawy, plotkować ze znajomymi i przekąsić coś zdrowego.

Ile środków trzeba przeznaczyć na otwarcie sali zabaw? Wiele zależy od miejsca, w którym obiekt taki ma powstać. Ogromną część budżetu pochłonie zapewne wynajem pomieszczenia, w którym mają bawić się dzieci. Sala zabaw powstaje na powierzchni nie mniejszej niż 100 metrów kwadratowych. Liczy się też lokalizacja – najdrożej będzie w galerii handlowej więc lepiej wybierać obiekty na osiedlach, które mogą zagwarantować równie wysoki zysk. Koszty tego rodzaju inwestycji to minimum 50 – 70 tysięcy złotych. Miesięczne utrzymanie sali zabaw szacuje się na kwotę 10 tysięcy złotych. Średni dochód to nawet 20 tysięcy złotych. Warto też pamiętać, że na tego rodzaju biznes można otrzymać korzystne dofinansowanie – z Urzędu Pracy na otwarcie pierwszej działalności gospodarczej lub ze środków unijnych w ramach konkretnych projektów.