Jakie infekcje intymne występują najczęściej?

Okazuje się, że chociaż raz w życiu ponad połowa wszystkich kobiet borykała się z infekcją miejsc intymnych. Schorzenia tego rodzaju są zjawiskiem powszechnym a ginekolodzy zajmują się leczeniem pacjentek z typowymi objawami wręcz notorycznie.

Kobiety rozpoznają infekcje stosunkowo szybko, bo też szybko od zakażenia pojawiają się objawy. Świąd, zaczerwienienie, pieczenie miejsc intymnych i ból podczas stosunku to najczęściej pojawiające się syndromy. Do tego dochodzą jeszcze upławy o nienaturalnym kolorze i nieprzyjemnym zapachu.

Do najczęściej diagnozowanych infekcji zalicza się te o podłożu grzybiczym (drożdżakami), wirusowym, bakteryjnym. Infekcje intymne które należy natychmiast leczyć to również te pierwotniakami.

Leczenie tego typu schorzeń zawsze musi odbywać się pod stałą kontrolą lekarza ginekologa. Tylko on może zbadać i odpowiednio zdiagnozować chorobę a na tej podstawie zalecić kurację. Najczęściej są to leki doustne, globulki dopochwowe oraz środki profilaktyczne i pomagające złagodzić niepożądane objawy. Zaleca się stosowanie specjalnego płynu intymnego czy żelu z kwasem hialuronowym do irygacji.

Więcej informacji znajdziecie na: http://www.hydrofemin.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *