rezonans magnetyczny warszawa

Dlaczego warto postawić na rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny w Warszawie to diagnostyka dopasowania do potrzeb najmłodszych i dorosłych pacjentów znajdujących się często w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej ze względu na trudność w odkryciu skali schorzenia. Diagnostyka obrazowa właściwie gwarantuje prawidłowe rozpoznanie stref powstawania bólu i generalnie schorzenia, a także stanowi fundament do opracowania zaawansowanych terapii i to praktycznie bez skutków ubocznych. Najczęściej rezonans magnetyczny nowe urządzenie łączy się z podaniem kontrastu przekładającego się na bardziej szczegółowe wyniki. Dlaczego warto postawić na MR? Czy to bezpieczna diagnostyka i w jaki sposób się do niej przygotować, żeby nie narazić się na brak precyzji przy podawaniu wyników? Poniżej kilka praktycznych wskazówek dla zainteresowanych.

Czym charakteryzuje się rezonans magnetyczny na tle innych technik diagnostycznych?

Przede wszystkim rezonans magnetyczny kręgosłupa zupełnie nie boli, chociaż wymaga od pacjenta zachowania pełnego bezruchu. W takiej sytuacji pomagają zabawki rozluźniające bezpośrednio przed wejściem na badanie, słuchanie poleceń wyspecjalizowanego lekarza, równomierne oddychanie. Bezbolesna i mało inwazyjna technika bezbolesna najbardziej sprawdza się u najmłodszych i najstarszych pacjentów, ponieważ w tym przypadku wyklucza się całkowicie wpływ promieniowania X. Jeżeli jeden wynik rezonansu magnetycznego nie podaje właściwego obrazu można dla pewności ponowić zabieg. Nie ma to żadnych negatywnych konsekwencji z perspektywy pacjenta. Można właściwie raz za razem zlecać rezonans głowy, a po pewnym czasie rezonans jamy brzusznej. Dzięki takiej wszechstronności metoda doskonale wpływa na planowanie zaawansowanych terapii onkologicznych i nie tylko.

Kto nie może zgłosić się na rezonans?

Najczęściej z rezonansu z kontrastem wyklucza posiadanie rozrusznika serca, który nie posiada dopasowania do pola magnetycznego. Operacje wykonywane w nieco starszych technologiach, lata temu nie posiadają takich możliwości, dlatego pacjenci kardiologiczni po takich operacjach muszą bardzo uważać na planowanie diagnostyki i rozmowę z lekarzem. O pewnych faktach z życia lepiej po prostu nie zapominać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *